Aksident i rëndë në Cërrik, i riu humb kontrollin e mjetit dhe plagoset –

0
29


Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Gramsh-Cërrik, në afërsi të fshatit Banjë.

Policia njofton, se 29-vjeçari B. B., nga Gostima e Cërrikut, ka qenë duke drejtuar mjetin tip “Smart” në gjendje të dehur, e për pasojë ka humbur kontrollin dhe është plagosur.

Ai aktualisht ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Ndërkohë, grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Njoftimi i Policisë: Cërrik/ Informacion paraprak

Më datë 26.09.2021, rreth orës 19:30, në aksin rrugor Grmash-Cërrik, në fshatin Banjë, shtetasi B.B., 29 vjeç, banues në fshatin Gostimë, Cërrik, duke drejtuar mjetin tip “Smart”, në gjendje të dehur ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë drejtuesi i mjetit është plagosur dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaktut të aksidentit.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here