Dalin pamjet nga tërmeti 6 ballësh në Greqi, ja si shkundet makina

0
35


Një tërmet me magnitudë 6,0 goditi ishullin grek të Kretës, në orën 09:17 të mëngjesit (me orën lokale) sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane Mesdhetare (EMSC).

Mediat greke raportojnë se tërmeti që ka tronditur zonën ka shkaktuar dëme të shumta materiale, ndërkohë që raportohen edhe të lënduar.

Mediat greke kanë publikuar pamje nga momenti i lëkundjes së fuqishme, kur një automjet shkundet nga vendi për disa sekonda.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by A2 CNN Affiliate (@a2cnn)

Për më shumë informacione, lajme të përzgjedhura foto dhe video interesante, ju ftojmë të na ndiqni edhe në faqen zyrtare të meganews.al në Instagram, një tjetër mënyrë për të qenë në kontakt me gjithësecilin prej jush. Instagram: @meganews.al

.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here