E fundit/ Plas në PD- Sali Berisha kërcënon Bashën

0
331
Ish kryeministri Sali Berisha dhe kryetari i PD Lulzim Basha, gjate homazheve ne Pallatin e Kongreseve, per nder te Heroit te Demokracise, Azem Hajdari, me rastin e 15 vjetorit te vdekjes dhe rivarrimit te eshtrave ne varrezat Deshmoret e Kombit.

Berisha: Forumet do mblidhen. Lëri ato. Do vendosë që ccdo kryetar që i lejon vetes të marrë vednime që janë të forumeve, është i shkarkuar dhe funksioni i kalon nën-kryetarit apo Sekretarit të Përgjithshëm. Kjo është demokracia. Do sanksionohet në statut.

Merre vendimin, por nuk je më. Do thërrasim referendumin. Thirrje deputetëve të PD-së. Grupi parlamentar është institucion themelor. Asnjë lloj bashkëpunimi të diktuar nga Rama-Basha mos pranoni, sepse ne jemi në proces.

Tu pyesim ju, të shprehni ju vullnetin tuaj , për qëndrimet tona dhe pastaj të ecim. Miqtë e mi deputetë. Asnjë lloj vendimi të Lulzim bashës për të shkelmuar PD-në me Edi Ramën mos pranoni. Për të tjerat shprehni mendimet tuaja lirshëm dhe unë ju respektoj.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here