E tmerrshme/ Ishte duke punuar, shembet çatia, ka të vdekur… –

0
16


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi. Një person ka rënë nga çatia e një ndërtese në ndërtim në zonën e Vourvoulos, Santorini, duke shkaktuar vdekjen e punëtorit dhe plagosjen e rëndë të një tjetri, të cilët po pastronin ndërtesën në atë kohë.

Informacioni i parë thotë se viktima ishte nga Bangladeshi (rreth 40 vjeç), ndërsa personi i plagosur është 45 vjeç, me origjinë shqiptare.

Hetimet për shkaqet e aksidentit po kryhen aktualisht nga Nën Drejtoria e Policisë Thira.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here