Gjiknurit dhe Klosit shkelin ligjin hapur ligjin në Shkodër, pamjet –

0
27


Shkelja e ligjit eshte kthyer ne mode, e nga ky infektim nuk kane shpetuar as deputetet e mazhorances, pertej porosive qe ju ka dhene kryeministri Rama, duke ju kerkuar te jene shembull. E ne fakt shembull po behen, por jo per mire, por duke mos pyetur per rregulla, si ne rastin e Damian Gjiknurit dhe Blendi Klosit, qe takimin e pare me socialistet ne Shkoder, e nisin duke shkelur ligjin.

Keto te fundit e parkuan mjetin e tyre aty ku duhej te qendronte autoambulanca dhe per pasoje, kjo e fundit pas kthimit nga nje rast urgjence u detyrua te parkoje mbi trotuar. Fotot e siguruara nga shkodranews tregojne se si mjeti qendron mbi vizat e verdha qe jane shenjuar per polikliniken e qytetit.

“Kaubojsit” socialiste nuk pyesin sepse kane mbledhje partie dhe policia u vihet ne sherbim, ndersa kur flitet per qytetaret, ketyre te fundit ju behet raprezalje me gjoba. Ky shembull skandaloz tregon arrogancen e kesaj mazhorance dhe perfaqesuesve te saj qe nuk pyesin per ligj, pertej porosive te numrit nje te qeverise.

Tashme ligji dhe maliqi jane simboli i kesaj mazhorance qe sa here i jepet rasti e deshmon. Dy ish ministrat jane protagonistet tipik te nje sjellje absurde, ndersa ne salle mberriten me porosi te prera per perfaqesuesit socialist te Shkodres ne mandatin e trete qeverises. /ShkodraNews

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here