Horror në Norvegji! Një burrë sulmon me shigjeta qytetarët, ka viktima dhe të plagosur

0
151

Raportohet se i dyshuari ka lëvizur në të gjithë qytetin dhe autoritetet kanë rrethuar disa zona të mëdha.

Më pas agresori qëlloi me shigjeta nga ambientet e brendshme të një supermarketi në anën perëndimore të Kongsberg. Numri i viktimave është i paqartë, ndërsa të plagosurit janë dërguar për trajtim në spitalet aty pranë.

Dhjetëra ambulanca, makina policie dhe helikopterë kanë mbërritur në vendngjarje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here