MUZIKA merr lajmin e zi/ Ndahet nga jeta këngëtarja e njohur nga të gjithë ne (Emri+Foto) –

0
30


Ka mbyllur sytë përgjithmonë në moshën 76-vjeçare këngëtarja e mirënjohur Sarah Dash, e njohur si themeluese e grupit R&B “Labelle”.

Deri tani nuk janë bërë të ditura shkaqet e vdekjes.

Grupi Labelle patën sukses të madh me publikimin e këngës së tyre të vitit 1974, “Lady Marmalade”.

Ndërsa si artiste solo, Dash lançoi katër albume në studio midis vitit 1978 dhe 1988.

 

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here