“Pas Sali Berishës e ka radhën…”. Vjen ‘bomba’ nga Amerika, kush do shpallet tjetër ‘non grata’?

0
85


Zv/Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel Escobar ka dalë me një deklarata të fortë që ‘do tmerrojë’ politikanët shqiptarë, ku tha për Zërin e Amerikës se të tjerë persona do shpallen “non grata” nga SHBA-të.

Zëri i Amerikës: Qeveria aktuale ka qenë në pushtet për 8 vjet dhe korrupsioni në Shqipëri ka qenë, po citoj këtu raportin e Departamentit të Shtetit: “i gjithë-përhapur”. Por nuk kemi parë përcaktimin e ndonjë zyrtari në pushtet. A pritet të shohim përcaktime të tjera në të ardhmen?

Zv/Ndihmës Sekretari Escobar: Do të shihni përcaktime të tjera për të gjithë rajonin. Nuk mund të komentoj për raste të veçanta. Por ne synojmë t’i përdorim kompetencat, për qëllimin që ato u krijuan.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here