Skandali/ Fëmija 3 vjeç përfundon në spital, mamaja denoncon Edukatoren e Kopështit, zbulohet arsyeja –

0
50


Një fëmijë 3-vjeç është lënduar në këmbë gjatë kohës që ka qenë në një kopësht në Durrës dhe ka përfunduar në spital. Mamaja e fëmijës ka denoncuar edukatoren e kopështit e cila është vënë nën hetim.

Njoftimi:

Shtetësja E.K 40-vjeçe, edukatore në një kopësht në lagjen nr.14, Durrës. u procedua penalisht pas kallëzimit të bërë nga shtetësja Z. Sh., se gjatë kohës që ka qenë në kopësht i është lënduar në këmbë  fëmija i mitur 3 vjeç dhe pas mjekimit në spital është larguar në banesë.

Edukatorja është proceduar penalisht për veprën penale “Plagosja e lehtë nga pakujdesia”, shtetasja E. K., 40 vjeçe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here