Tetë të pla*gosur nga të shtënat midis bandave Shqiptare në Triestë

0
484

Në një incident në qytetin verior italian të Triestes, të shtunën në mëngjes janë shkrepur të shtëna.

Sipas njoftimeve të mediave, tetë persona janë pla*gour, njëri prej të cilëve më rëndë. Sipas gjetjeve fillestare, të shtënat u kryen në një pë*rleshje masive midis dy ba*ndave të kosovarëve, raportoi transmetuesi publik RAI dhe gazetat e përditshme italiane, transmeton portali Roba Da Albanesi.

Menjëherë pas kri*mit, policia arrestoi 2 të dyshuar.

Një dëshmitar okular i tha agjencisë së lajmeve ANSA se ngjarja, në të cilën fillimisht u hodhën kolltuqe dhe karrige bari, zgjati rreth 10 minuta.


Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here