Tragjedia në Divjakë/ Vëllai i 58-vjeçarit tregon pse mund të jenë zënë…

0
381

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me vrasjen e Hekuran dhe Fëllënxa Rrasës. Vëllai i Hekuranit ka thënë se familja në fjalë ka qenë në një gjendje të rënduar ekonomike, duke nënkuptuar se kjo mund të ketë qenë arsyeja e konfiktit që shkaktoi vrasjen. Ndër të tjera, vëllai i viktimës ka thënë se ishte ai që lajmëroi nipin të shkonte tek shtëpia për shkak se dëgjoi krismat.

Më konkretisht, ai ka thënë:

Ishin pak dobët nga ekonomia, nuk kishin. Mbase nga kjo janë zënë. Për punë lekësh. Nipin e lajmërova unë, i thashë ik njëherë tek shtëpia kur dëgjuam krismat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here