U/rgjente/ Nis brenda lokalit, pronari i ngul thikën klientit, Policia jep detaje tr onditëse nga ngjarja

  0
  27

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen ‘20 tetori’ në Lushnje, ku një 49-vjeçar ka tentuar të vr asë me thi kë një 41-vjeçar në lokalin e tij.
  Njoftimi i policisë
  Tentoi të vr iste me thi kë një shtetas, Policia zbardh ngjarjen, identifikon dhe kap autorin e dy shuar.

  Arr estohet në fla grancë edhe një shtetas për moskallëzim kr imi.

  Pas marrjes së njoftimit se në spitalin e Lushnjës ka shkuar i pl agosur shtetasi G. D., 41 vjeç, menjëherë është ngtitur grupi he timor dhe pas një pune intensive dhe veprimeve të mirëorganizuara u bë e mundur zbardhja e ngjarjes, identifikimi dhe kapja e autorit të dy shuar, shtetasit A. D., i cili në lagjen “20 Tetori”, në lokalin e tij, pas një konflikti për motive të dobëta ka go ditur me thi kë 41-vjeçarin.

  Shtetasi G. D., ndodhet në spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve.

  Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit A. D., u gjetën dhe sek uestruan në cilësinë e provës materiale thi ka me të cilën dy shohet se ka kryer kr imin dhe 1 shkop bejzbolli.
  Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Kr imeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë arr estuan për veprat pe nale “Vr asje me dashje” e mbetur në tentativë dhe “Mbajtja pa leje e ar mëve të ftohta” shtetasin A. D., 49 vjeç, banues në Lushnjë.

  Gjithashtu, u arr estua në flagrancë edhe shtetasi A. T., 55 vjeç, banues në Lushnjë, i cili ka qënë i pranishëm kur ka ndodhur ngjarja dhe nuk ka kallëzuar në organet kopetente krimin e ndodhur. /korrieri

  Leave A Reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here