Video/ Me gomone drejt Britanisë: Mos e provofshi! Jemi 20 çuna 18-25 vjeç!

0
386

Jetesa e vështirë në Shqipëri, papunës, mjerimi dhe skamja i ka shtyrë ndër vite të rinjtë shqiptarë të largohen nga atdheu dhe të emigrojnë në mënyra çnjerëzore drejt vendeve të Europës, kryesisht në Britani, një prej destinacioneve që cilësohet si “parajsa pas ferrit”. Një djalë i ri ka dërguar një video sa të trishtë aq sa edhe të frikshme në redaksinë e JOQ Albania ku tregon torturat mes detit për të shkuar në “tokën e premtuar” me gomone, së bashku me 20 djem të tjerë 18-25 vjeç, në kërkim të një jetë më të mirë.

“Prsh joq doja te beja nje thirrje te gjith shqipetarve ju lutem mos provoni te rrezikoni jeten me gomone per te arrit ne angli sepse shikoni vdekjen me sy por te bashkohemi te gjith bashk e ta bejm shqiperin si Anglia sepse nese politikanet do arrin te ken frik nga poplli gjithmon do gjejm dretsi e jo te na quajn dele me zemer luani qe merr guximin e hyp ne ate gomone me 45 vet 20 quna te moshes 18 drej 25 shqipetar e tjert avgan qe kishin shpetuar nga plumbat ne fal zotit skemi luft por skemi as popull te bashkuar😭😭,”-shkruan ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here