18 vjecari tm erron banoret e pallatit ne golem, mer megafonin dhe ju thote dilni jashte nga pallati se

0
309

Një 18-vjeçar ka tmerruar banorët e Golemit ku ka dalë me autoparlant dhë bënte thirrje për të dalë banorët nga shtëpitë pasi do binte tërmet 8 ballë.

Më datë 19.09.2021, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë, për veprën penale “Përhapja e informatave të rreme që ngjallin panik” për shtetasin G. A., 18 vjeç, pasi në Golem, u kap në flagrancë duke bërë thirrje me autoparlant ”Dilni jashtë, tërmet 8 ballë”, duke ngjallur panik tek banorët.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.
Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here