Humb jetën 53-vjeçari shqiptar në Itali/ Përplaset nga furgoni

Një 53-vjeçar shqiptar i quajtur Hazbi Hajdini ka ndërruar jetë në Itali pasi ditën e djeshme u përplas nga një furgon në Savignano sul Panaro. Ai u dërgua me urgjencë në spitalin Maggiore në Bolonja por për fat të keq nuk ia doli të mbijetonte….

Basha apo Berisha? Gjykata merr vendimin: Ja kush është kryetari i Partisë Demokratike

Më herët kryetari i Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi tha se në garën e 6 marsit, do të regjistrohet kryetari që njeh gjykata. Vendimi i gjykatës i jep fund pretendimeve të ish-kryeministrit Sali Berisha dhe mbështetësve të tij se ata përfaqësojnë PD-në zyrtare. Me…

E tmerrshme/ Pedofili ngacmon 13-vjeçaren në Tiranë: A shikon ça jete ka ardh tani o zemër?! Kapitalizëm!

Emisioni Stop në Tv Klan denoncon rastin e një pedofili që ngacmonte seksualisht një vajzë të mitur 13-vjeçare. Ka qenë babai i vajzës i cili denoncoi në redaksinë e Stop shqetësimin që kishte. Sipas tij, vajzës i ra një numër privat dhe 13-vjeçarja u përgjigj…

Aksidenti rëndë në Shkodër/ 15 vjeçari pa patentë del nga rruga dhe përplas “Benz-in”, pasagjeri dërgohet me urgjencë në spital

Dy adoleshentë R. S., 15 vjeç dhe E. S., 16 vjeç banues në Dobraç janë plagosur mbrëmjen e sotme në Shkodër si pasojë e një aksidenti. Sipas policisë, rreth orës 19:30 në lagjen “Partizani” 15 vjeçari pa patentë ka marrë makinën tip “Benz” dhe së…

Rudina Dembacaj zbulon sekretin që ‘tronditi’ Mark Frrokun/ Nuk pritej!

Moderatorja Rudina Dembacaj i ka bërë të gjithë ndjekësit kuriozë në rrjetet sociale, duke premtuar se do të tregonte një sekret të jetës së saj. Ditën e djeshme, ajo ka treguar se kishte parë letra Tarot dhe i kishin thënë se në moshën 42-vjeçare do…

I ftohti ka pushtuar vendin, mos dilni në rrugë pa bërë këto shërbime te makina juaj!

Ardhja e temperaturave të ulta bën që drejtimi i makinës si edhe mirëmbajtja e tyre të jetë një sfidë më vete për shoferët. Moti i ftohtë nuk është një surprizë, rrjedhimisht edhe shoferët duhet që të bëjnë planet e tyre për mirëmbajtjen e mjeteve. Meganews.al sjell më…

Vetëm 22 muajsh, vogëlushi merr telefonin e nënës dhe porosit mobilje 2 mijë euro

Një fëmijë i pasionuar pas blerjeve habiti prindërit e tij kur porositi një sasi të madh moblijesh përmes telefonit të nënës. Ayaansh Kumar, vetëm 22 muajsh, mori telefonin në shtëpinë e familjes në Monmouth Junction, New Jersey, vetëm pak çaste pasi ajo kishte ruajtur një…

Janarit po i vjen fundi, zbuloni ç’kanë parashikuar yjet për të gjitha shenjat gjatë kësaj jave

Dashi: Është një periudhë e ngadaltë por e rëndësishme rikuperimi për ju. Të lindurit në dhjetëditëshin e tretë të shenjës do të pësojnë zhgënjime në sektorin sentimental, pasi sjellja e partnerit do t’ju lëndojë. Shmangini veprimet impulsive, sepse mund të pendoheni më vonë. Deri në fund…

Ja kush hidhet nga ballkoni/ Tronditen Jaman dhe Seher, detajet nga “Amaneti”

Jaman zbulon se Zija nuk po pi ilaçet që i ka rekomanduar doktori. Ndërkohë Seher i shpreh atij dhimbjen për motrën e saj. Jaman ka frikë se Seher do ndryshojë nëse e mëson të vërtetën. Neslihan dhe Adalet shkojnë të takojnë familjen e Borës, por…