Posted in Behind The Scenes

Përmbytet Londra, uji vërshon edhe në spitale

Një situatë e rënduar është paraqitur në Londër në 24 orët e fundit si pasojë e reshjeve të dendura të shiut që kanë sjellë përmbytje…

Continue Reading...
Posted in Behind The Scenes

Lista e zezë/ Elvis Naçit i ndalohet hyrja në Amerikë?

Nga Bledi Mane Vapë e nxehtë ishte edhe atëherë, fiks 5 vjet më parë një seri publikimesh të mia pataksën miletin. Vajza e ish kryeprokurorit…

Continue Reading...
Posted in Behind The Scenes

20 euro brenda pasaportës, ndalet i riu në Kapshticë

Kapshticë – Një 29-vjeçar është arr est uar nga policia kufitare në Kapshticë, pasi aku zohet për mitdhënie. I ndaluari është P. L., 29 vjeç,…

Continue Reading...
Posted in Behind The Scenes

Ç’po ndodh me Tokën? Pamje apokaliptike, njerëzit nuk u besojnë syve kur zgjohen

Qielli i gjithi i kuq, ndërsa një stuhi e madhe rëre përshkroi të gjithë vendin. Me këto pamje janë zgjuar mëngjesin e sotëm qytetarët e…

Continue Reading...
Posted in Behind The Scenes

Sa pritet të shkojnë temperaturat

Temperaturat e larta përfshijnë vendin. Masat ajrore të nxehta dhe të thata më origjinë nga veriu i Afrikës do të përfshijnë vendin tonë duke kushtëzuar…

Continue Reading...
Posted in Behind The Scenes

E rëndë/ Gjendet i pajetë në banesë 47-vjeçari, ja pse u shoqëruan gruaja dhe e bija

Një ngjarje e rende në familje ka ndodhur mbrëmjen e së dielës (25 Korrik 2021) në fshatin Gurë e Vogël të Klosit. Një 47-vjeçar është…

Continue Reading...
Posted in Behind The Scenes

Duket si 20, por nuk ua merr mendja sa vjeçe është Eli Fara

Këngëtarja Eli Fara, me zërin e saj mahnitës e pamjen mbresëlënëse ka arritur që të jetë shumë e dashur për publikun e gjerë. Përveç pozitivitetit…

Continue Reading...
Posted in Behind The Scenes

Dalin fotot, kjo është nëna me të bijën që u nxorrën të pajetë nga autobusi

Gjakova është ndër komunat më të prekura nga tra gj edia që ndodhi në Kroaci. Kryetari i kësaj komune Ardian Gjini ka thënë se Gjakova…

Continue Reading...
Posted in Behind The Scenes

Ç’po ndodh në Evropë? Pas Gjermanisë dhe Belgjikës përmbytet Londra

Londra ka përjetuar këtë të diel nga një valë e madhe përmbytjesh. Kësisoj, rrugët, metrotë dhe ambiente të tjera të kryeqytetit anglez i janë “dorëzuar”…

Continue Reading...
Posted in Behind The Scenes

Dalin emrat, kush janë 6 nga 10 personat që humbën jetën në Kroaci

Mëngjesi i sotëm ishte i kobshëm për Kosovën pasi një autobus i linjës Frankfurt – Prishtinë u rrokullis në Slavonski Brod të Kroacisë dhe humbën…

Continue Reading...