Basha apo Berisha? Gjykata merr vendimin: Ja kush është kryetari i Partisë Demokratike

Më herët kryetari i Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi tha se në garën e 6 marsit, do të regjistrohet kryetari që njeh gjykata. Vendimi i gjykatës i jep fund pretendimeve të ish-kryeministrit Sali Berisha dhe mbështetësve të tij se ata përfaqësojnë PD-në zyrtare. Me…

I ftohti ka pushtuar vendin, mos dilni në rrugë pa bërë këto shërbime te makina juaj!

Ardhja e temperaturave të ulta bën që drejtimi i makinës si edhe mirëmbajtja e tyre të jetë një sfidë më vete për shoferët. Moti i ftohtë nuk është një surprizë, rrjedhimisht edhe shoferët duhet që të bëjnë planet e tyre për mirëmbajtjen e mjeteve. Meganews.al sjell më…

Vetëm 22 muajsh, vogëlushi merr telefonin e nënës dhe porosit mobilje 2 mijë euro

Një fëmijë i pasionuar pas blerjeve habiti prindërit e tij kur porositi një sasi të madh moblijesh përmes telefonit të nënës. Ayaansh Kumar, vetëm 22 muajsh, mori telefonin në shtëpinë e familjes në Monmouth Junction, New Jersey, vetëm pak çaste pasi ajo kishte ruajtur një…

Janarit po i vjen fundi, zbuloni ç’kanë parashikuar yjet për të gjitha shenjat gjatë kësaj jave

Dashi: Është një periudhë e ngadaltë por e rëndësishme rikuperimi për ju. Të lindurit në dhjetëditëshin e tretë të shenjës do të pësojnë zhgënjime në sektorin sentimental, pasi sjellja e partnerit do t’ju lëndojë. Shmangini veprimet impulsive, sepse mund të pendoheni më vonë. Deri në fund…

Marsi në Bricjap, ja si ta jetojmë sa më pozitivisht këtë periudhë të trazuar

Nga 24 janari Marsi është në Brcijap! Astrologët thonë se është koha të kthehemi me këmbë në tokë e të ndërtojmë një plan të qëndrueshëm e konkret për të stablizuar pozitat tona. Por, çfarë duhet bërë për ta jetuar sa më poztivisht këtë periudhë? =Mbyllni…

Ku duhet të fokusohen shenjat e Horoskopit më shumë gjatë 2022

Dashi: Të mendohet më shumë përpara se të ndërmarrë një veprim. Demi: Të çlirohen dhe t’i bëjnë gjërat më të thjeshta për veten. Binjakët: Të kuptojnë cilët janë njerëzit që duhet t’i mbajnë afër dhe cilët jo. Gaforrja: T’i kuptojnë qartë ndjenjat dhe mos fshihen…

Del emri, ky është personi që u gjet i pajetë në një rrugë në Pogradec

Një 56-vjeçar në Pogradec ka ndërruar jetë si pasoje e atakut ne zemer. Ai është Atlet Capollari. Policia njofton se më datë 25.01.2022, rreth orës 15:00, jemi njoftuar se në hyrje të fshatit Zagorçan, Pogradec, është gjetur i pajetë, pa shenja dhune, shtetasi A. C.,…

Gjendet i pajetë në rrugë 56-vjeçari në Pogradec

Një 56-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugë në Pogradec. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:00, në hyrje të fshatit Zagorçan. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet A. C., 56 vjeç, banues në fshatin Gështenjas, Pogradec. Nga…

Qytetarët ndihen të mërzitur, Zvicra mendon të shpërndajë para për t’i gjallëruar

Një kupon (triskë) me vlerë ë 200 frangave – që mund të shpenzohet në të gjitha restorantet, baret, sallat e koncerteve, kinematë dhe klubet në gjithë Zvicrën. Për të siguruar që të ketë më shumë gjallëri në restorante dhe salla koncertesh, çdo person në Zvicër…