Posted in Featured

Komiteti i Ekspertëve: Këto janë qytetet ku është zbuluar varianti Delta: Dërguam 21 mostra në Berlin, të gjitha ishin pozitive..

Komiteti Teknik i Ekspertëve është mbledhur sot, një ditë pasi Ministria e Shëndetësisë konfirmoi prezencën e variantit Delta të koronavirusit në Shqipëri. Ekspertët e Komitetit…

Continue Reading...
Posted in Featured

Polici i kerkoi pasaporten, i riu kerkoi ta “qeraste” me 20 Euro, shoqerohet ne polici

Policia e shtetit ka njoftuar nje tjeter rast te korrupsionit aktiv të personave që ushtrojnë funksione publike nga qytetaret qe kalojne kufirin….

Continue Reading...
Posted in Featured

Si të kontrolloni Pikët e Patentës në e-albania ? DPSHTRR: Kujdes! Heqja e tyre ju çon në ‘riedukim’

Drejtoria e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka informuar se fundmi se drejtuesit e automjeteve mund të kontrollojnë pikët e patentës në E-Albania. “Ky shërbim elektronik…

Continue Reading...
Posted in Featured

Biznesi kërkon punëtorë të huaj ne Filipine. “Të rinjtë shqiptare ikin jashtë, nuk i duan pagat e ulëta”

Gjetja e punonjësve në vendin tone është bërë e veshtire në disa sektorë, ku kryesisht fasonët kanë ngritur alarmin “SOS”. Fasonët, por…

Continue Reading...
Posted in Featured

Mos i shani emigrantët që u marrin punën

Mos shani emigrantët që u marrin punën. Duhet të keni edukim të mirë që të jeni pjesë e botës moderne. Ish kryeministri…

Continue Reading...
Posted in Featured

Greva e kontrollorëve ajrorë në Itali, AAC: Anulohen disa fluturime drejt Romës

Autoriteti i Aviacionit Civil Shqiptar (AAC) ka njoftuar të gjithë ata që janë të interesuar të fluturojnë drejt dhe nga Roma më…

Continue Reading...
Posted in Featured

I dhane gabimisht 6 doza Pfizer, ja çfarë i ka ndodhur 23-vjeçares

Virginia është vajza më e vak sinuar në Itali, por ky nuk është një lajm i mirë për të. Më 9 maj…

Continue Reading...
Posted in Featured

DYNDJE NË RINAS PËR TË KRYER TAMPONIN

Vende të ndryshme nuk e njohin certifikatën e vak sinimit, ndaj udhëtarë të shumtë që fluturojnë përmes aeroportit të Rinasit, janë te…

Continue Reading...
Posted in Featured

“Kujtova se m’i dhe dhuratë”, miku i mohon borxhin 25 mijë euro per te kryer operacionin

Rubrika e sotm “Shihemi në Gjyq” në emisionin “E Diela Shqiptare” trajtoi konfliktin mes dy ish-miqve, Janit dhe Gëzimit. Gëzimi ishte ai…

Continue Reading...
Posted in Featured

Rikthehet i nxehti afrikan, çfarë ndodh me motin javën e ardhshme, ditet me te nxehta..

Java qe vjen pritet te sjelle valën më të nxehtë të katër viteve te fundit në Shqipëri, ku termometri do të ngjitet…

Continue Reading...