Posted in Gear

“Delta” në Shqipëri, a do të shtrëngohen masat? Komiteti Teknik mban konferencën për shtyp

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka mbajtur ditën e sotme një konferencë për shtyp pas konfirmimit të rasteve të para me Delta. Zv /ministrja e Shëndetësisë…

Continue Reading...
Posted in Gear

“Më kanë kërcënuar e bullizuar!” Melinda Ademi rrëfen të pathënat e fillimit të karrierës

Mbrëmjen e djeshme Melinda Ademi ka dhënë një intervistë të rrallë në “NIN” përballë Alaudin Hamitit. Ajo ka folur rreth jetës personale e profesionale, duke…

Continue Reading...
Posted in Gear

Kosova bën historinë në Tokio! Nora Gjakova fiton medaljen e artë

Kosova ka hyrë edhe një herë në historinë e Lojërave Olimpike në Tokio. Nora Gjakova ka mundur në finale rivalen franceze, Sarah Leoine Cysique me…

Continue Reading...
Posted in Gear

(VIDEO) Arbana Osmani i bën surprizën e bukur Eduart Grishajt, që do e donte çdo partner

Një nga pasionet më të mëdha të çiftit shumë të dashur shqiptar, Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj, janë udhëtimet. Ata kanë treguar në rrjetet sociale…

Continue Reading...
Posted in Gear

Nga ndëryrjet estetike tek problemet me duetet e Gjikos- Elita Rudi u përgjigjet ndjekësve

Elita Rudi është një nga moderatoret shqiptare më të dashura dhe më të ndjekura në rrjetet sociale. Ndonëse prej pak kohësh ajo është tërhequr nga…

Continue Reading...
Posted in Gear

E rëndë në Burrel! 47-vjeçari gjendet i pajetë në banesë, dyshohet se e ka vrarë vajza

Një ngjarje e rëndë është zbardhur në Klos, ku një vajzë dyshohet se ka vrarë të atin. Fqinjët e tyre kanë dëgjuar mbrëmjen e djeshme…

Continue Reading...
Posted in Gear

“Fytyra e tymosur”: Ja cilat janë shenjat e cigares në fytyrë

Nëse pini cigare, me siguri jeni të vetëdijshëm për ndikimet që mund të ketë cigarja tek zemra, mushkëritë dhe tek truri. Por pirja e cigares…

Continue Reading...
Posted in Gear

Video/ Melinda Ademi shpërthen në lot teksa flet për nënën e ndjerë

Ashtu siç edhe u lajmërua përmes një promoje në rrjete sociale, Melinda Ademi ishte sot e ftuar në emisionin “NIN”. Një ndër temat që u…

Continue Reading...
Posted in Gear

Një tjetër i mbijetuar nga aksidenti tragjik në Kroaci: “Trupat i kemi larguar vetë”

Mediat kroate kanë publikuar dëshmitë e para të pasagjerëve që i mbijetuan aksidentit tragjik në autobusin e linjës Frankfurt-Prishtinë, ku humbën jetën 10 persona. Një…

Continue Reading...
Posted in Gear

Pas ndarjes nga Eva Murati, djali i Jozefina Topallit në një lidhje me missin shqiptar

Historia e dashurisë mes djalit të Jozefina Topallit, Genar, dhe Eva Muratit u bë publike vite më parë kur deputetja ishte kryetare e Kuvendit. Pavarësisht…

Continue Reading...