Detaje nga ngjarja e rëndë/ Flasin mjeket ligjor, ja cfarë e çoi ciftin në atë gjendje

0
765

Burime nga grupi hetimor thanë se dy prindërit e moshuar janë dëshmitarë të rëndësishëm dhe fillimisht është marrë një deklaratë e përciptë e tyre duke respektuar gjëndjen që ndodhen.
Prinderit e Olsianit konfrimojne se mes ciftit nuk ka pas asnje grindje apo konflikt qe nuk shkon mes ciftin dhe nuk e kuptojnë cili mund të ketë qënë shkaku.
Ata kane 1 vit te fejuar dhe ishin entuziast qe do martoheshin.
Por prokuroria e Elbasani eshte duke punuar dhe ata presin qe Olsiani te dalë nga gjendja kritike ku ndoddhet dhe ai te deshmoje te verteten nëse ata e pine vetë apo ishte vetem njeri prej tyre apo dikush tjeter qe i shtyu ta benin dicka te tmershme.
Mjekët ligjorkanë folur per ngjarjen qe ndodhi ditën e djeshme ne Librazhd me ciftin Rezarta dhe Olsian Hajdari.
Ata thone se nje i trete mund ti ketë hedhur dicka ne ushqim apo ne uje. Ose njëri prej tyre apo të dy bashkë mund ta kene berë me deshiren e tyre. Cdo gje do te zbulohet pasi Olsi te behet me mire.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here