Diagnostikohet me sëmundjen e rëndë Gazetari i njohur shqiptar, djali drithëron rrjetin –

0
31


Gazetari I njohur shqiptar Moisi Dalipaj po përballet me sëmundjen e rëndë. Gazetari Ervin Baku ka shpërndarë në rrjetin social Facebook njoftimin e djalit të komentatorit të njohur sportiv ku bën thirrjen dëshpëruese për ndihmë.

Postimi i plotë:

I bashkohem me mish e me shpirt THIRRJES SË SOLIDARITETIT TË FAMILJES DALIPAJ, për njeriun e tyre më të dashur, por njëkohësisht kolegu ynë i mrekullueshëm, shoku, miku, vëllai ynë, Dajo Moisi Dalipaj!

Këtë ndeshje shumë të vështirë TI DO TA FITOSH DAJO! Kaq di të them. Do ta fitosh me ndihmën e të Madhit Zot dhe mbështetjen e të gjithëve! FORCA DAJO!

Njoftimi i djalit të gazetarit:

Te dashur miq,

Do deshironim si familje te mos e shkruanim kurre kete status por ne keto dite te veshtira na duhet Mbeshtetja juaj.

Babai im i mire dhe mbi te gjitha komentatori i zellshem Moisi Dalipaj eshte diagnostikuar me nje semundje te rende! Si pasoje e se ciles i duhet te kryeje nje nderhyrje tejet te komplikuar e nje rrugetim jo te lehte qe te siguroje vazhdimesine e shendetit te tij. Moisiu eshte ai qe na ka falur vetem optimizem  dhe po vazhdon e ben edhe ne keto momente shume te veshtira per te.  Ndaj sot perulsisht dhe me shume mirnjohje kerkojme mundesine per perballimin e ksaj nderhyrje urgjente dhe jetike per babin tim

Kerkojme ndihmen tuaj dhe te gjithkujt ne emer te jetes dhe shendetit te Moisi Dalipit, nese mundeni.

Faleminderit paraprakisht,

Familja Dalipaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here