E frikshme/ Tërmeti i fortë shkund tokën, ja sa ishte magnituda

0
639

Pas tërmetit 5.8 ballë që goditi Kretën dhe shkakton një viktimë, një tjetër lëkundje e fortë është shënuar në Turqi.

Mediat raportojnë se magnituda ka qenë 4 ballë e shkallës rihter dhe 11,8 kilometra nën sipërfaqen e detit.

Epiqendra e tij ishte 21 kilometra larg rrethit Datça në provincën Muğla, e cila ndodhet në bregdetin jugperëndimor të Turqisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here