Itali, gjendet i vrarë në banesë i riu me origjinë shqiptare

0
1123

Një i ri me origjinë shqiptare u gjet i vdekur brenda një shtëpie në qendër të Faenzas, lagje e qytetit të Ravennas. Vdekja e të riut ishte shkaktuar nga një e shtënë e një arme zjarri.

Në momentet e para që kanë gjetur trupin, efektivët kanë menduar të jetë vetëvrasje, por skenari ka evoluar në duke çuar në dyshime se ngjarja ka të bëjë me një vrasje.

Po punohet për zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e të riut shqiptar. Sipas deshmive te komshinjve ato pretendojne se kane degjuar disa zhurma dhe deren e shtepise se tij te hapej dhe te mbyllej ne mbremje, por nuk dihet ende nese keto kane qene levizje qe jane bere nga vrasesi i te riut.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here