E tmerrshme! 17 vjeçarja përdhunohet dhe mbahet peng për herë të dytë nga të njëjtët persona: Për 5-6 orë…

0
444

Një ngjarje sa e rëndë aq edhe tmerruese ka ndodhur në Tiranë, ku një 17 vjeçare nga Fushë Kruja është përd hunuar për herë të dytë nga të njëjtët persona që ishin dë nuar 1 vit më parë po për përd hunimin e saj.

Për t’i shpëtuar përsëritjes së ngjarjes, ajo u shpërngul në Tiranë, por dy prej personave u liruan nga bu rgu dhe kanë marrë sërish vik timën duke e mbajtur pe ng për 5-6 orë. Njëri prej personave të liruar u la në “arr est shtëpie” ndërsa tjetri në “detyrim paraqitje”, por ia dolën që të kapnin vajzën dhe ta dërgonin në një zonë që nuk e njihte për ta dh unuar sërish dile e kërc ënuar që të tërhiqte de noncimin për shokët e tyre.

Teksa kryenin aktin, ata morën me kamera familjarët e 17-vjeçares. Në një intervistë për “Shqipëria Live”, vajza ka treguar se si ndodhi sërish rrë mbimi ndërsa rrëfeu se është larguar nga Shqipëria.

“Ne ishim në mbrojtje deri në momentin që ab uzuesit dolën nga bu rgu. Më dërgonin mesazhe ose na dilnin në rrugë. 2 prej grupit janë akoma në bu rg dhe kërkonin që të shkoja të tërhiqja padinë. Kanë shkuar dhe më tej kërc ënimeve.

Kur po kthehesha nga shkolla më rrë mbyen. Kanë qenë 2 persona. Njëri prej tyre ka qenë në bu rg për këtë çështje, personin tjetër nuk e njihja. Na kanë futur në makinë dhe më kanë çuar në një lum në Tiranë. Ishte në breg të lumit, ku më kanë përd hunuar 2 persona. Qëndrova e rrë mbyer për 5 ose 6 orë.Më kanë dhënë lë ndë nark otike. Gjatë përd hunimit, kanë qenë në video kamerë me familjen time. Në xhep kishin në pist oletë dhe talleshin duke thënë se “është dita jote e fundit.” Ata thanë se do më merrnin me motrat për të na futur në rrugën e prost itucionit ndërsa mamin babin e vëllain do t’i vr isnin.

Njëri është Edison Cangu. E kam bërë de noncimin në polici dhe më kanë thënë që kam problem mendore, duhet të shkoja te psikiatri. Më thanë të largohesha nga Shqipëria nëse kisha kërc ënime”, tha vajza./Top Channel

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here