Fatorino i kerkon bileten e autobuzit, cmendet i riu qe llon me thikë 5 persona

0
313

Një ngjarje ka ndodhur në Itali. Një person ka sul muar me thi ke dy punonjëse brenda një autobusi.

Burrit, emigrant me origjinë somaleze, iu kërkua bileta nga dy kontrollorët, ndërsa ai u përgjigj duke nxjerrë thi kën dhe duke god itur dy punonjëset e kontrollit.

Ansa.it raporton se gjatë kohës që po ndiqej nga policia, ai sul moi me thikë tre persona të tjerë, përfshirë edhe një fëmijë.

Megjithatë, pas disa minutash emigranti u neutralizua nga policia. Autoritetet italiane po vijojnë hetimet për zbardhjen e ngjarjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here