Habitet kamarieri Shqiptar ne shtetet e bashkuara, ja cfare i nodhi me klientin e vecante

0
786

Shqiptarët punojnë anë e mbanë botës dhe falë punës së tyre të shkëlqyer shpërblehen mirë nga punonjësit e tyre dhe jo vetëm.

Ndodh që shërbimi i mirë që shqiptarët që punojnë si kamarierë u ofrojnë klientëve në bare dhe restorante të shpërblehet shumë më tepër se sa duhet. Kështu ka ndodhur edhe me një shqiptar i cili punon si kamarieri në një restorant në Miami, SHBA.

Burime kanë treguar se një klient amerikan ka mbetur shumë i kënaqur me shërbimin e ofruar nga shqiptari dhe i ka lënë një bakshish me 3-fishin e vlerës që fatura e tij kishte. Kjo do të thotë që puna e mirë dhe e realizuar me sukses, shpërblehet e ky shpërblim mund të jetë surprizues në disa raste.

Mesazhi i qytetarit:

“Pershendetje! Ju lutem ta publikoni. Nje shqiptar qe jeton dhe punon ne USA si kamarier ne nje restorant ne Miami. Klienti pasi ka mbetur shume i kenaqur i ka lene nje bakshish 3 fish me shume se vete fatura. Flm”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here