Humbje e madhe/ Humb jetën nga Covid-19 mjeku i vaksinuar me të dyja dozat, lë pas

0
998

Ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19, mjeku Italian, Pierluigi Piegari. 35 vjeçari në Romë ndonëse ishte i vaksinuar, nuk arriti që t’i mbijetojë ar mikut të padukshëm. Sipas autoriteteve shëndetësore, mjeku nuk pinte duhan e nuk kishte patologji të tjera dhe ishte i vaksinuar me dy doza.

Kolegu i tij Cristian Coluzzi ka folur për vde kjen e 35-vjeçarit, që i ka lënë të shokuar. “Vde kja e tij na ka tr onditur të gjithëve”, tha kolegu ai. Sipas tij, vi ktima ishte djalë punëtor, optimist, i cili ishte gjithmonë në shërbim të të tjerëve.

Mësohet se mjeku la pas të fejuarën e cila ishte tre muajshe shtatzënë me fëmijën e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here