“Iu futet frika Kryebashkiakut dhe Zyrtarëve të lartë”. Pas akuzave bombë, Apeli i Shkodrës urdhër ugjent Prokurorisë, ‘tronditet politika’

0
77


Partia Demokratike bëri akuza të forta për punësime elektorale në Bashkinë e Vaut të Dejës. Sot Gjykata e Apelit Shkodër ka marrë vendimin që Prokuroria të nisë hetimet lidhur me këto akuza ndërsa pritet që të thërriten kryebashkiaku dhe personat përgjegjës për punësimet.

Përfaqësuesi ligjor i PD, Marash Logu në një prononcim për mediat ka zbardhur vendimin e Gjykatës duke theksuar se ka prova konkrete që e implikojnë Bashkinë e Vaut të Dejës në punësime masive për fushatë elektorale për zgjedhjet e 25 prillit.

Ai theksoi se provat janë vetëm maja e ajsbergut dhe masakrës elektorale që ka  bërë PS.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here