Kapen ne Angli 3 shqiptaret me vlere 1 milion paund

0
810

Tre shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë britanike për shkak se akuzohen për kultivim kan*abisi. Të arrestuarit mësohet se janë Xhemal Derdi, 24 vjeç, Ismail Elezi, 26 vjeç dhe Alfred Alla, 21 vjeç.

Ata janë burgosur secili me nga 39 muaj. Këta tre persona janë kapur me rreth 3 mijë rrënjë kan*abisi të mbjellura. Ata mësohet se kanë pranuar ak*uzat para gjykatës. Fillimisht oficerët e zbuluan fermën më 26 mars, duke e përshkruar atë si “kan*abisi në shkallën më të madhe që ka rritur qarku”.

Mësohet se dr*oga kishte një vlerë prej 1 milion paundësh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here