“Kujt i rruhet tra*i se kush e…”/ Arian Çani lëshon gojëm nuk përmbahet në emsision live, pasi i përmendin këtë gjë, paralajmëron se do të…

0
507


Gazetari Arian Çani ka folur me tone tejet të ashpra mbrëmjen e djeshme lidhur me zhvillimet brenda Partisë Demokratike ku theksoi se nukproblemi sot nuk është kush e fiton PD-në, por a do e ndajnë në dysh PD-në.

“Ju e moralizoni debatin. Thoni demokratët e thjeshtë. Nuk ekzistojnë fare. Ata votojnë kundër Ramës. Kaq e thjeshtë është. Është një bërthamë e vogël që ndjek Bashën dhe Berishën. Është betejë midis dy njerëzve që kërkojnë të rekuperojnë dinjitetin, njëri të quhet kryetar partie, tjetri se i kanë marrë erëzin amerikanët dhe djali politik. Kjo histori mbaron në favor të njërit ose tjetrit. Kjo mund të ndikojë që të plasi sherri në një të ardhme edhe për mazhorancën.

Kujt i rruhet tra** kush e fiton PD? Problemi është do e ndajnë PD në dysh? Kur të vijnë zgjedhjet lokale, a do të marrin gjysmën e votave? Këtu është fitorja ose humbja e vërtet e këtyre.

Beteja e të dyve do të duket në zgjedhjet lokale ose politike. Ju po thoni kush merr vulën e PD? Nuk i intereson kjo publikut.

Nga kjo betejë PD, fiton zgjedhjet apo përcahet?”, tha Çani.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here