Ky është momenti kur Florian Marku shpallet kampion

0
74


Florian Marku ditën e sotme ka mbajtur premtimin duke mposhtur boksierin ukrainas, Maxim Prodan në stadiumin e Tottenham.

Edhe pse 28 vjeçari shqiptar kishte premtuar se do ta mposhte me Knock Out, ai arriti të siguronte titullin e IBF vetëm pas vendimit të jurisë.

Kujtojmë që kjo ishte ndeshje më e rëndësishme e Markut dhe titulli i parë në karrierë.

Për më shumë informacione, lajme të përzgjedhura foto dhe video interesante, ju ftojmë të na ndiqni edhe në faqen zyrtare të meganews.al në Instagram, një tjetër mënyrë për të qenë në kontakt me gjithësecilin prej jush. Instagram: @meganews.al

.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here