Lajm shumë i hidhur/ Ndahet nga jeta parakohe aktori i mirënjohur, djali i tij drithëron rrjetin (Emri+Foto) –

0
56


Është ndarë nga jeta në moshën 57-vjeçare aktori i njohur i serialit të famshëm “Sex and the City” Ëillie Garson.

Lajmi u dha nga djali i tij pa bërë të qarta shkaqet e vdekjes.

Hollyëood Pays Tribute to ‘Sex and the City’ Actor Ëillie Garson – The  Hollyëood Reporter

Në serialin e suksesshëm të HBO, ai luajti rolin e mikut të ngushtë të Carrie Bradshaë dhe kohët e fundit kishte punuar në serialin “And Just Like That”.

I lindur në Neë Jersey në 1964, Garson studioi teatër dhe mori një master për artet e bukura nga Shkolla e Dramës në Yale. Ai më pas mori role të vogla në disa seri televizive të njohura në vitet 1980, përfshirë Cheers, Family Ties dhe LA Law. Ai gjithashtu u shfaq në disa programe hit të viteve 1990 si The X-Files, Boy Meets Ëorld and Friends.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here