Lëkundjet e forta të tërmetit në Tiranë, në të njëjtën datë e orë si para dy vitesh

0
46


Pak minuta më parë janë ndjerë lëkundje të forta tërmeti në Tiranë.

Sipas EMSC-së, magnituda e tërmetit ishte 3.9 e shkallës Rihter ndërsa lëkundjet janë ndier në të gjithë Shqipërinë e mesme:

Krujë, Durrës, Elbasan, Laç dhe zona të tjera përreth.

Epiqendra e tërmetit ishte 22 kilometra në verilindje të kryeqytetit.

Deri tani nuk ka asnjë informacion për dëme të shkaktuara si pasojë e këtyre lëkundjeve.

Rastësia e frikshme:

Vlen të theksojmë se para dy vitesh më (21 shtator 2019) në të njëjtën orë (16:05) ka ndodhur lëkundja e fortë që frikësoi Shqipërinë e Mesme me një magnitudë rreth 4.9 e shkallës Rihter.

Kjo goditje u pasua me pas me lëkundjen tragjike të 26 nëntorit ku humbën jetën 51 persona.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here