Milano, 28 vjecari Rumun rr ihet nga Shqiptaret ne mes te lokalit dhe te njerezve

0
28

Nje ngjarje e rende ka ndodhur diten e sotme ne qytetin e Milanos, sic behet e ditur nga mediat e huaja, nje sh err i rende ka ndodhur ne nje nga baret e vendit.
Kane qene 3 shtetas shqiptar qe mesohet te kene qe lluar nje shtetas rumun nderkohe qe ai ndodhej ne nje bar bashke me nje mikun e tij. Mesohet se te rinjte shqiptare kane hyre brenda ne bar dhe menjehere kane q elluar te riun Rumun, ndersa miku i tij ka mbetur i pa le nduar sepse nuk ka mundur dot te nderhyje vetem ka pare situaten.
Te sh okuar punonjesit e lokalit kane njoftuar policine te cilet kur kane arritur ishte teper vone sepse te 3 te rinjte shqiptare jane larguar nga vendngjarja.
Nuk dihet akoma aresyet e sh errit por supozohet te kete qene nje sh err i nisur me pare qe ka perfunduar ne perleshjen e dhu nshme per te riun rumun.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here