Ngjarje e tmerrshme në Kroaci! Babai vret tre fëmijët e mitur dhe tenton të vrasë…

0
511

Një 56-vjeçar dyshohet se vrau tre fëmijë të vegjël mëngjesin e sotëm në kryeqytetin e Kroacisë thanë autoritetet, ndërsa mediat lokale e identifikuan atë si babanë e fëmijëve. Autoritetet në Zagreb thanë se i dyshuari një shtetas austriak ishte i dyshuar për “vrasje të rëndë në dëm të tre fëmijëve të mitur”. Policia tha më herët se oficerët gjetën trupat e fëmijëve dhe një burrë në gjendje të rëndë në një apartament në Zagreb rreth orës 2 të mëngjesit pasi ata ishin informuar për një përpjekje për vetëvrasje. Fëmijët ishin vrarë dhe burri u dërgua në një spital lokal.

Gazeta Indeks tha se fëmijët ishin binjakë 7-vjeçarë, një djalë dhe një vajzë dhe një djalë 4-vjeçar. Vrasja tronditi Kroacinë, duke shkaktuar pyetje në lidhje me dhunën e mundshme të mëparshme brenda familjes. Mediat kroate raportuan se burri kishte postuar një shënim në Facebook ku thuhej se nuk mund të vazhdonte për shkak të problemeve financiare dhe emocionale. Media raportoi se burri ishte një ekspert financiar që kishte në pronësi biznese të veta ose punonte si konsulent për kompani të tjera.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here