Recent Posts

Posted in Behind The Scenes

20 euro brenda pasaportës, ndalet i riu në Kapshticë

Kapshticë – Një 29-vjeçar është arr est uar nga policia kufitare në Kapshticë, pasi aku zohet për mitdhënie. I ndaluari është P. L., 29 vjeç,…

Continue Reading...
Posted in Gear

Nga ndëryrjet estetike tek problemet me duetet e Gjikos- Elita Rudi u përgjigjet ndjekësve

Elita Rudi është një nga moderatoret shqiptare më të dashura dhe më të ndjekura në rrjetet sociale. Ndonëse prej pak kohësh ajo është tërhequr nga…

Continue Reading...
Posted in Gear

E rëndë në Burrel! 47-vjeçari gjendet i pajetë në banesë, dyshohet se e ka vrarë vajza

Një ngjarje e rëndë është zbardhur në Klos, ku një vajzë dyshohet se ka vrarë të atin. Fqinjët e tyre kanë dëgjuar mbrëmjen e djeshme…

Continue Reading...
Posted in Gear

“Fytyra e tymosur”: Ja cilat janë shenjat e cigares në fytyrë

Nëse pini cigare, me siguri jeni të vetëdijshëm për ndikimet që mund të ketë cigarja tek zemra, mushkëritë dhe tek truri. Por pirja e cigares…

Continue Reading...
Posted in Featured

Greva e kontrollorëve ajrorë në Itali, AAC: Anulohen disa fluturime drejt Romës

Autoriteti i Aviacionit Civil Shqiptar (AAC) ka njoftuar të gjithë ata që janë të interesuar të fluturojnë drejt dhe nga Roma më…

Continue Reading...
Posted in Behind The Scenes

Ç’po ndodh me Tokën? Pamje apokaliptike, njerëzit nuk u besojnë syve kur zgjohen

Qielli i gjithi i kuq, ndërsa një stuhi e madhe rëre përshkroi të gjithë vendin. Me këto pamje janë zgjuar mëngjesin e sotëm qytetarët e…

Continue Reading...
Posted in Behind The Scenes

Sa pritet të shkojnë temperaturat

Temperaturat e larta përfshijnë vendin. Masat ajrore të nxehta dhe të thata më origjinë nga veriu i Afrikës do të përfshijnë vendin tonë duke kushtëzuar…

Continue Reading...
Posted in Featured

I dhane gabimisht 6 doza Pfizer, ja çfarë i ka ndodhur 23-vjeçares

Virginia është vajza më e vak sinuar në Itali, por ky nuk është një lajm i mirë për të. Më 9 maj…

Continue Reading...
Posted in Behind The Scenes

E rëndë/ Gjendet i pajetë në banesë 47-vjeçari, ja pse u shoqëruan gruaja dhe e bija

Një ngjarje e rende në familje ka ndodhur mbrëmjen e së dielës (25 Korrik 2021) në fshatin Gurë e Vogël të Klosit. Një 47-vjeçar është…

Continue Reading...
Posted in Behind The Scenes

Duket si 20, por nuk ua merr mendja sa vjeçe është Eli Fara

Këngëtarja Eli Fara, me zërin e saj mahnitës e pamjen mbresëlënëse ka arritur që të jetë shumë e dashur për publikun e gjerë. Përveç pozitivitetit…

Continue Reading...