Qelloi me arme mbi ish te dashuren se ajo donte te ndahej, ja kush eshte Shkodrani qe beri veprimin e rende

0
474

Personi që shihni në foton e mëposhtme është autori i plagosjes së 20-vjeçares në Vlorë. 30-vjeçari Fadil Likaj nga Shkodra ishte në një lidhje me 20-vjeçaren Kostandina Zanaj dhe ka dyshime se ishte prishja e kësaj lidhje ajo që ka sjellë edhe ngjarjen e rëndë.

30-vjeçari dhe vajza e re e cila ishte studente në Vlorë ishin duke pirë kafe kur në debat e sipër i riu ka hedhur një garanatë në lokal dhe më pas ka plagosur me armë edhe vajzën.

Kjo e fundit ashtu siç ishte e plagosur në këmbë ka dalë në rrugë për të kërkuar ndihmë nga qytetarët. Policia arrestoi brenda pak minutash autorin e ngjarjes dhe gjatë kontrollit fizik të ushtruar në cantën e autorit iu gjetë dhe sekuestrua një granatë e dytë.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here