Rama gënjeu, zbulohet çfarë po ndodh mes PS dhe Tom Doshit –

0
39


Edhe pse Edi Rama deklaroi se nuk do te kete aleance me Tom Doshin, pas shpalljes se tij non grata nga SHBA dhe kercenimeve te ambasadores Yuri Kim, ne realitet ai po vepron ndryshe. Jo vetem qe aleanca me Doshin nuk eshte nderprere, por te zgjedhurit e tij po emerohen ne poste kyçe.

I tille eshte rasti i radhes ku kete te merkure ne krye te autoritetit kombetar te kontrollit te ushqimit eshte vendosur Gjeke Sokoli, kryetar i grupit te keshilltareve bashkiak te PSD ne keshillin e bashkise Shkoder. Ai zevendeson ne kete detyre Erdet Beharin, i cili eshte larguar nga ky pozicion.

Sokoli tashme do te jete ne krye te nje drejtorie te rendesishme pasi me heret ka qene inspektor i inspektoriatit shendetesor. Ky eshte ndryshimi i pare i nje vale ndryshimesh qe pritet te ndodhin keto jane ne drejtorite rajonale ne Shkoder. /ShkodraNews

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here