Rëndohet situata/ Kosova merr në shënjestër helikopterët ushtarakë serbë!

0
190

Duket se Kosova ka nisur të reagojë ndaj provokimeve të bërë më herët nga Serbia, e cila ka çuar në kufi mjete luftarake si tanke dhe helikopterë. Masat janë marrë nga Policia e Kosovës, teksa në rrjet po qarkullon një video e një autoblindi i cili duket se merr nën shënjestër helikopterët serbë. Pala serbe dërgoi më herët ditën e sotme helikopterë afër Jarinjës, ndërkohë që aty po shkojnë dhe tanke e avionë ushtarakë.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here