Reperi Mad Clip vdiq në aksidentin me Porsche, habit babai me deklaraten e tij: Di të vërtetën se çfarë ndodhi, por nuk flas tani

0
330

Njëzet ditë pas vdekjes së reperit të famshëm Mad Clip, të afërmit e tij kërkojnë një hetim të gjerë. Dimitris Anastasopulos, babai i Mad Clip i cili vdiq në një aksident fatal me makinë në orët e para të së enjtes, 2 shtator zbuloi se ai e di saktësisht se çfarë ndodhi natën fatale të aksidentit me makinë të djalit të tij, por ai ende nuk mund ta thotë publikisht.

Unë nuk di asgje. Nuk jam njoftuar nga policia, edhe pse e kam bërë denoncimin. Nuk kam përgjigje. Unë e kuptoj atë që ndodhi natën e vdekjes, por nuk mund ta them tani. Unë e di atë. Nuk jam i informuar nga Policia Greke për kryqin dhe celularin. Nuk e di pse nuk jam informuar. Dhe paradoksi është se një makinë tashmë e kontrolluar në një kontroll të plotë policor që ishte bërë dhe më ishte siguruar nga oficeri i policisë që ka marrë përsipër çështjen atje, a u gjetën objektet përsëri?
Babai i tij foli për mediat greke dhe iu referua gjetjeve të ekspertit, Panagiotis Madias, të caktuar nga familja për të zbuluar se si ndodhi aksidenti. Hetimi i ekspertit zbuloi se natën në fjalë kishte ujë në tre vende, disa metra nga vendi i aksidentit. Kjo do të thotë që gomat e makinës Porsche për disa sekonda por shumë kritike, humbën efikasitetin e tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here