Shkrumbohet kasollja me ushqim për bagëtitë në Korçë, flakët rrezikojnë banesat

0
59


Një kasolle në të cilën ndodheshe baza ushqimore për bagëtitë është shkrumbuar nga flakët mbrëmjen e sotme në Maliq.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Vreshtas të bashkisë Maliq.

Sipas informacioneve paraprake mësohet se nga zjarri që ka përfshirë një kasolle është djegur baza ushqimore por flakët rrezikuan edhe banesat që ndodheshin afër kasolles.

Si pasojë e flakëve mësohet se është djegur një sasi e konsiderueshme e ushqimit për bagëtitë, forcat zjarrfikëse ende në vendngjarje për të bere te mundur tërësisht fikjen e flakëve.

Për më shumë informacione, lajme të përzgjedhura foto dhe video interesante, ju ftojmë të na ndiqni edhe në faqen zyrtare të meganews.al në Instagram, një tjetër mënyrë për të qenë në kontakt me gjithësecilin prej jush. Instagram: @meganews.al

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here