Skandali i Infermierit në Shkodër, Policia e shpalli në kërkim, reagon urgjent Spitali Rajonal dhe tregon të vërtetën –

0
37


Teksa policia dha pak më parë njoftimin për arrestimine  8 personave ndërsa shpalli në ërkim Infermierin Redi Idrizi, Spitali rajonal i Shkodrës ka reaguar zyrtarisht duke theksuar se Idrizi nuk rezulton i punësuar as në spitalin rajonal të Shkodrës dhe as në ndonjë prej strukturave në varësi.

Infermieri ishte pjesë e një grupi kriminal të shpërndarjes së drogës në Shkodër.

REAGIMI NGA SPITALI RAJONAL I SHKODRËS

Lidhur me lajmin mediatik për infermierin Redi Idrizi iu bëj me dije se nuk figuron i punësuar në Spitalin Rajonal Shkodër por është pjesë e strukturave private të shpërndarjes së metadonit. Nuk është i punësuar në strukturat tonë as në varësi tonën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here