Të shpëton jetën/ Krevati që mund tju ruajë nga tërmetet… (VIDEO)

0
405

Pas tërmetit të 26 nëntorit shqetësimi i qytetarëve është rritur dhe të gjithë duan një zgjidhje të shpejtë në atë momente.

Tërmeti ndodhi në orët e para të mëngjesit dhe shumica e njerëzve ishin në gjumë dhe u gjetën të papërgatitur.Në fakt ekziston një krevat që të mbron nga tërmetet.

Ka formën e një shtrati normal, por në momente rreziku, mblidhet në formë kutie. Në brendësi ka dyshekë dhe nuk mund të vritesh, por jashtë ka përbërje çeliku që të mbron nga të gjitha goditjet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here