Tërmet i fuqishëm në këtë shtet, raportohet për magnitudë 7.1

0
33

Një tërmet i fuqishëm ka dridhur Meksikën. Lëkundja është regjistruar 7.1 ballë e shkallës Rihter.
92 lëkundje janë shënuar deri më tani në Meksikë teksa raportohet për persona që kanë humbur jetën.
I pari ka qenë një 19-vjeçar me emrin Eliodoro Hurtado, në shtetin Guerrero të Meksikës.
Po ashtu besohet të ketë dhe dëme të mëdha materiale.

.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here