Tragjedi e rëndë në familje, babai vret 3 fëmijët, qëllon dhe veten por mbijeton, Policia jep DETAJET –

0
58


Një ngjarje tragjike ka ndodhur në zonën e Mlinovës, në pjesën veriore të Zagrebit. Jutarnji list njofton se babai mbyti tre fëmijë, binjakët e moshës shtatëvjeçare dhe djalin në moshën katër vjeç, dhe më pas ka qëlluar dhe veten. Babai mbijetoi dhe u transportua në spital.

Policia kreu një hetim deri në orët e para të mëngjesit, dhe sot në mëngjes trupat e tre fëmijëve u transportuan në Institutin e Mjekësisë Ligjore dhe Kriminologjisë, ku një autopsi do të përcaktojë shkakun e vdekjes.

Babai i fëmijëve është një konsulent financiar me përvojë i cili u diplomua në Universitetin e Donau-Universitat Krems dhe ka një diplomë master në administrimin e biznesit (MBA), ka punuar në disa kompani udhëheqëse austriake me qira, por edhe në pozicione drejtuese në Robert Bosch AG, Alcatel AG dhe të tjerët. Ai është një shtetas austriak me një adresë të përhershme kroate, dhe sipas të dhënave të disponueshme, ai ka lindur në vitin 1965.

Vlen të theksohet se prindërit e fëmijëve të vrarë ishin shkurorëzuar para disa kohe.

Policia konfirmoi për index.hr. se tre persona u vranë, por tani për tani, derisa të informojnë familjen për gjithçka, nuk duan të flasin për detajet e vrasjes dhe motivet.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here