Uou/ Zbërthehen prapaskenat, ja Posti i rëndësishëm që synon të marrë Kryeministri Rama në Politikën ndërkombëtare –

0
93


Prej ditësh në media përflitet se Kryeministri Edi Rama po synon të marrë postin e Sekretarit të përgjithshëm të NATO-s dhe lidhur me këto zëra ka reaguar analisti i njohur Artur Zheji. Ky i fundit u shpreh sot në emisionin ‘Breaking’ se nuk beson se Rama e synon atë post.

“Pse të mos e bëjë. Në një ndeshje kombëtare, mes PS-PD-LSI, nëse do luanin në një skuadër tjetër, ti do jesh me kombëtaren. Nëse kupola e madhe vendos se një shqiptar do zgjidhjet sekretar i përgjithshëm, pse jo. Por nuk e ha atë Rama. Nuk ikën nga Shqipëria ai. Këtu i ka rrënjët. Nuk do që ti thahen rrënjët, ku i ka ngulur fort”, tha Artur Zheji.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here