URGJENTE/ Ngrihet alarmi për bombë, evakuoohen punonjësit e Gjykatës, detajet e para –

0
22


Një alarm është ngritur mëngjesin e sotëm në Greqi, në Gjykatën e Selanikut, ku një telefonatë ka ngritur në këmbë vendin për bombë.

Mediat greke bëjnë me dije se thirrja është bërë pak para orës 09:00 të mëngjesit në numrin 3-shifror të urgjencës, 112.

Forcat e policisë kanë mbërrutur në vendin e ngjarjes dhe po kontrollojnë të gjithë ambientet e gjykatës, dyert e të cilës po qëndrojnë të mbyllura. Ndërkohë që është bllokuar edhe qarkullimi i automjeteve në zonën para gjykatës deri në verifikimin e plotë të situatës.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here