URGJENTE/ Vendimi drastik përshkallëzon keq situatën, hidhen granata dore, digjet dhe qendra e regjistrimit… –

0
20


Vendimi i Kosovës për vendosjes e reciproritetit për makinat që futen aty me targa serbe, ka rritur së tepërmi tensionet mes dy vendve dhe sot në ditën e gjashtë situata është përshkallëzuar.

Qendra e Regjistrimit në Zubin Potok është djegur nga serbët të cilët nuk po e pranojnë reciprocitetin për target. KosovaPress thekson se serbët kanë hedhur granata dore edhe në Qendrën e Regjistrimit në Zveçan, por që nuk kanë arritur ta djegin.

Policia ka mbërritur në vendngjarje, teksa raportohet për tensionim të situatës.

Po ashtu serbët kanë paralajmëruar edhe djegien e Qendrës së Regjistrimit në Leposaviç.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here