Ushtria serbe i afrohet Policisë së Kosovës, çfarë po ndodh në veri të vendit

0
42


Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e reciprocitetit me Serbinë për targat, pjesëtarë të Policisë së Kosovës po vazhdojnë të qëndrojnë në gjendje gatishmërie në pikën kufitare në Jarinjë.

Në disa pamje nga Jarinja shihet xhandarmëria serbe duke vrojtuar Policinë e Kosovës, shkruan Jepi Zë.

Edhe Policia e Kosovës në anën tjetër po monitoron lëvizjet e tyre nga territori i Republikës së Kosovës.

Për më shumë informacione, lajme të përzgjedhura foto dhe video interesante, ju ftojmë të na ndiqni edhe në faqen zyrtare të meganews.al në Instagram, një tjetër mënyrë për të qenë në kontakt me gjithësecilin prej jush. Instagram: @meganews.al

.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here