Video e tmerrshme/ Shikoni se si llava e vullkanit në ishullin spanjoll “përpinë” banesat! Qytetarët: Investimet e jetës po…

0
294

Prej dy ditësh ka shpërthyer vullkani La Palma në ishullin me të njëjtin emër në Spanjë.

Qytetarët e zonës janë evakuuar teksa magma vijon të “përpijë” territorin përreth.

BBC ka publikuar pamjet teksa llava ditën e sotme ka përfshirë një banesë dhe oborrin rreth saj.

Me qindra shtëpi janë dëmtuar ndërkohë që magma po shkon drejt detit.

Qytetarët shprehen të frikësuar nga situata teksa thonë se të gjitha investimet e jetës po shkërmoqen përpara syve të tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here